Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

8 Marca 2019 czyli Dzień Kobiet w BURSIE

dzienkobiet2019 20190312 1316846372Tradycyjnie, jak co roku, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Tego dnia wszystkim paniom składamy życzenia oraz wręczamy kwiaty, a także obdarowujemy je słodkościami (chociaż te do zdrowych nie należą).

W tym roku nie było inaczej, choć nie tak samo jak poprzednio.

„Brzydsza” część mieszkańców, czyli nas chłopaków, postanowiła zaskoczyć dziewczyny i oprócz symbolicznego kwiatka czy słodkości –czekolady i muffinek (samodzielnie wypieczonych) przygotowała krótki występ artystyczny.

Było troszkę oficjalnie o Dniu Kobiet i historii tego święta, ale też w dużej mierze było na wesoło. Chłopcy występujący w programie pytali się – po co są Kobiety?; dlaczego Bóg stworzył kobietę z żebra Adamowego , a nie z głowy, nosa, oczu, uszu czy nogi, czy jakie trzy rzeczy powinna mieć Kobieta : białe, czarne, czerwone, długie, krótkie, wąskie itp.?

Bardzo miłym i zaskakującym elementem imprezy był występ „czołowego instrumentalisty” – akordeonisty Krzysztofa Dziedzica, oraz niespodziewany mini konkurs – Quiz na rozpoznawanie wykonawcy piosenki która poświęcona jest kobietom, a który wygrała Zuzia Szporak.

Sympatyczna atmosfera tego spotkania udzieliła się wszystkim, a po uśmiechniętych buziach naszych koleżanek jesteśmy przekonani,  iż warto było przeprowadzić tą imprezę, a jednocześnie wierzymy że kolejne obchody tego święta będą nie mniej udane, a może jeszcze bardziej ciekawe i atrakcyjniejsze niż tegoroczne.