Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (BHP)

kaskCzas trwania nauki: 1,5 roku (3 semestry)
Forma kształcenia: stacjonarnie i zaocznie
Kształcenie modułowe

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się współtworzeniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w zakładach pracy o różnej wielkości, różnych profilach produkcji i usług oraz różnej organizacji pracy. Technicy bezpieczeństwa i higieny pracy kontrolują warunki pracy oraz przestrzeganie przez pracowników zasad i przepisów dotyczących bhp, informują pracodawcę o zagrożeniach oraz nieprawidłowościach, a także przedkładają propozycje mające na celu usunięcie tych nieprawidłowości i zagrożeń. Technicy bhp opiniują instrukcje określające sposób wykonywania przez pracowników obowiązków zawodowych w części dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy, określają stopień ryzyka na jakie są narażeni pracownicy w wyniku działania czynników szkodliwych dla zdrowia, współpracują z lekarzem przemysłowym. Poza tym technicy bhp analizują przyczyny zachorowań na choroby zawodowe oraz określają działania zapobiegawcze, prowadzą dochodzenie powypadkowe oraz szkolenie wstępne pracowników podejmujących pracę u danego pracodawcy.

KARIERA ZAWODOWA:

 JEDNOSTKI MODUŁOWE (PRZEDMIOTY):

 ZAROBKI:

Wysokość zarobków kształtuje się przede wszystkim ze względu na miejsce wykonywania pracy. Większe zarobki, gdy prowadzi się własną działalność.

 NAUKA KOŃCZY SIĘ UZYSKANIEM:

Pobierz podanie w pliku pdf: